Asset Publisher Asset Publisher

Choinka pod choinkę od leśników

Nadleśnictwo Kielce przygotowało choinkę na licytację w ramach przedświątecznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę. W akcję pomocy dzieciom włączyły się też inne nadleśnictwa.

Akcję Radio Kielce organizuje już po raz szesnasty, a jej ideą jest niesienie pomocy potrzebującym. Tym razem zostanie wyremontowany plac zabaw dla podopiecznych Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Kieleckiej, wychowawców i Siostry Służebniczki NMP. Każdego dnia korzystają z niego dzieci w wieku od sześciu do kilkunastu lat.

Choinka przygotowana przez pracowników Nadleśnictwa Kielce została ozdobiona głównie drewnianymi zawieszkami tematycznie związanymi z lasem. Dla licytujących słuchaczy leśnicy przekazali upominki: gry, kosze na grzyby, kalendarze i wydawnictwa Lasów Państwowych.

W sumie na remont placu zabaw zebrano 10 300 zł w dniu licytacji choinki od leśników, jest to kwota która zostanie doliczona do kwoty ogólnej z wszystkich dni licytacji. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej wyjątkowej akcji przyczyniając tym się do radości dzieci, które będą miały nowe miejsce zabaw.

W licytację choinki włączyły się świętokrzyskie nadleśnictwa: Jędrzejów, Stąporków, Włoszczowa, Staszów, Daleszyce, Pińczów, Suchedniów i Kielce. Najwyższą kwotę zaoferowali leśnicy z Nadleśnictwa Skarżysko. Wylicytowaną choinkę przekazali do Centrum Onkologii w Kielcach.