Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie wigilijne leśnej braci

Życzenia, wspólne kolędowanie i świąteczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom spotkania wigilijnego RDLP w Radomiu, które odbyło się 19 grudnia w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli JE ks. bp. Henryk Tomasik, duszpasterze leśników, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji i organizacji współpracujących z radomską dyrekcją LP, w tym DGLP, a także emerytowani pracownicy nadleśnictw i biura RDLP, kombatanci, nadleśniczowie z głównymi księgowymi, przedstawiciele związków zawodowych oraz pracownicy biura RDLP w Radomiu.

Gości przywitał dyrektor RDLP w Radomiu Andrzej Matysiak, który podczas przekazywania życzeń przywołał poezję ks. Jana Twardowskiego, „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia” życząc uczestnikom wigilijnego spotkania przede wszystkim spokoju oraz rodzinnych świąt. Podziękowała także za pracę w minionym roku i życzył wiele wytrwałości w nadchodzącym roku. Następnie odczytany został list Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego, który przesłał uczestnikom spotkania serdeczne życzenia przypominając, że „Święta te dają nam poczucie jedności, tak bardzo potrzebnej we współczesnym świecie podzielonym konfliktami”.

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Życzenia świąteczne przekazał także ppłk. Leon Etwert, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Anna Klińska-Majcher, prezes Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Twórczości Osób z Zespołem Downa, która podziękowała za przychylność leśników i wsparcie grupy od początku jej działania oraz poseł Dariusz Bąk.

W dalszej części spotkania JE ks. bp. Henryk Tomasik poprowadził spotkanie wigilijne życząc Bożego błogosławieństwa i pokoju. Po poświęceniu opłatka, modlitwie, odczytaniu pisma świętego i wspólnym kolędowaniu obecni na spotkaniu złożyli sobie życzenia, a następnie udali się na wieczerzę wigilijną. Spotkanie przy wigilijnym stole było okazją, by podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.