Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie wigilijne służb mundurowych

18 grudnia w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odbyło się spotkanie wigilijne służb mundurowych województwa świętokrzyskiego. Udział w nim wzięli także leśnicy.

W spotkaniu udział wzięli: wojewoda świętokrzyski, parlamentarzyści, kierownictwo świętokrzyskiej policji, straż pożarna, funkcjonariusze służby więziennej, straży granicznej, żołnierze, przedstawiciele inspekcji ruchu drogowego oraz prokuratorzy, przedstawiciele władz samorządowych, świata nauki, straż miejska i harcerze. Ze strony leśników obecni byli Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu wraz z pracownikami RDLP zajmującymi się współpracą ze służbami mundurowymi oraz nadleśniczowie nadleśnictw z terenu województwa świętokrzyskiego.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem kolędy policyjnej przez Świętokrzyski Chór Policji. Kieleccy harcerze na czele z Tomaszem Rejmerem, komendantem ZHP Chorągwi Kieleckiej przekazali dla wszystkich służb mundurowych Betlejemskie Światło Pokoju z hasłem „W Tobie jest światło”. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski i trio smyczkowego z Centrum Edukacji Muzycznej w Kielcach. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak powitał wszystkich obecnych i złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zapowiedział kolejne wigilijne spotkania w przyszłych latach w gronie służb mundurowych.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnił JE ks. biskup Jan Piotrowski, który wraz z o. Wiesławem Kunderą i ks. Pawłem Kowalskim, duszpasterzami świętokrzyskiej policji udzielili błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym. Odczytany został także list od biskupa polowego Wojska Polskiego ks. Józefa Guzdka, w którym znalazły się odniesienia do zawodowego zaangażowania służb mundurowych i wagi służby ludziom. Kapłani odwołali się do wspólnoty zawodowej służb mundurowych i intencji pokoju.

Życzenia i podziękowania służbom mundurowym złożyli: Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj. Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie świąteczne życzenia.