Lista aktualności Lista aktualności

90 lat Nadleśnictwa Zagnańsk

Mszą świętą za pracowników i ich rodziny celebrowaną przez ks. Ryszarda Niemca, proboszcza miejscowej parafii Świętego Józefa Oblubieńca, Nadleśnictwo Zagnańsk rozpoczęło w dniu 29 listopada uroczystości 90-lecia swojego istnienia.

Na specjalną naradę zorganizowaną na tę okoliczność przybyli dyrektorzy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, przedstawiciele Dyrekcji Generalnej LP oraz zaproszeni samorządowcy.

Narada rozpoczęła się od obszernej i ciekawej prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię  nadleśnictwa od roku jego powstania tj. od 1929 r., poprzez bogatą kartę walki leśników w walce z okupantem, aż do dnia dzisiejszego.

Podczas uroczystości obecny był poczet sztandarowy RDLP w Radomiu oraz sygnaliści z Technikum Leśnego w Zagnańsku.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu w dowód uznania za szczególne zasługi dla leśnictwa i gospodarki leśnej uhonorował „Kordelasem Leśnika Polskiego” dwóch emerytowanych leśniczych: Stanisława Stępnia oraz Jerzego Baruchę. Następnie nadleśniczy podziękował pracownikom nadleśnictwa za sumienną i rzetelną pracę dla dobra Lasów Państwowych życząc sukcesów w pracy zawodowej i w życiu prywatnym.