Lista aktualności Lista aktualności

Bieg na 100! i Piknik na 100!

22 września w ramach upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na „Skałkach” w Nadleśnictwie Przysucha odbyły się Bieg na 100! i Piknik na 100!

Wydarzenie zorganizowane zostało jako jedna z inicjatyw leśników w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzedziła go uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Przysusze.

W pierwszym biegu przełajowym służb mundurowych na dystansie 8 km wzięło udział 50 zawodników, w tym policjanci, strażacy z PSP i OSP, wojskowi, służba więzienna i leśnicy. Zarówno w kategorii mężczyzn i kobiet najlepsi okazali się policjanci (osiągając czas odpowiednio 29:12 i 41:13). Okazało się jednak, że i leśnicy świetnie biegają – nasza koleżanka z biura Daria Wójcik zajęła trzecie miejsce! Trasa w lasach przysuskich okazała się dość trudna, ze względu na urozmaicony teren i przewagę odcinków pod górkę, ale to doskonały teren właśnie na biegi przełajowe. Nadleśnictwo Przysucha ufundowało dla zwycięzców nagrody rzeczowe – specjalistyczne zegarki sportowe z GPS i pulsometrem oraz puchary i medale. Koszulki i medale okolicznościowe otrzymali też pozostali uczestnicy biegu.

Biegowi towarzyszył piknik rodzinny pod hasłem Piknik na 100! na terenie obiektu turystycznego nadleśnictwa „Skałki”. W programie znalazły się występ powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej VOX CORDIUM w Przysusze, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego „Canto”, wystawa pt. „100-lecie Niepodległości. Przysucha 1918-2018” z Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, prezentacje służb mundurowych, zajęcia z harcerzami, pokazy sokolnicze w wykonaniu pracownika nadleśnictwa pasjonującego się ptakami drapieżnymi, pokazy pszczelarskie i inne atrakcje.

Bieg na 100! i Piknik na 100! odbyły się pod patronatem Andrzeja Matysiaka, dyrektora RDLP w Radomiu i Mariana Niemirskiego, starosty przysuskiego.