Lista aktualności Lista aktualności

Choinka od leśników na Jasnej Górze

Świętokrzyscy leśnicy przekazali jodłę z przeznaczeniem na choinkę na Jasną Górę. Choinka jest darem leśników i zarazem podziękowaniem za duchowe wsparcie nad leśnikami. Ma to szczególny wymiar w roku jubileuszu 95-lecia Lasów Państwowych.

16-metrowa jodła z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski została wycięta 4 grudnia, a 5 grudnia została dowieziona do Częstochowy. Będzie zdobić Jasnogórskie Błonia aż do święta Trzech Króli. Świętokrzyscy leśnicy przekazali drzewko po raz drugi.

Szczególnie jest z niej dumny leśniczy leśnictwa Bałtów Marian Pater, który pojedzie też 16 grudnia na uroczyste przekazanie drzewka. Wiele lat dbał o ten drzewostan i bez problemu znalazł jodłę na tę wyjątkową okazję. 65-letnia jodła pospolita została starannie wybrana, ma regularny pokrój, jest gęsto ugałęziona i idealnie nadaje się na choinkę.

Przekazanie choinki na Jasną Górę ma szczególny wymiar dla leśników. Lasy Państwowe obchodzą w tym roku jubileusz 95-lecia. Coroczna pielgrzymka pracowników leśnictwa, zakładów usług leśnych, przemysłu drzewnego, parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych odbyła się pod hasłem „Lasy Państwowe od 95 lat wiernie z narodem”.