Lista aktualności Lista aktualności

Ferie z „Arką” w Puszczy Kozienickiej

14 lutego na terenie Nadleśnictwa Kozienice leśnicy gościli dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu w ramach akcji „Ferie z Arką”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych oraz rekreacyjnych z leśnikami.

Leśnicy gościli grupę blisko setkę dzieci, młodzieży oraz wolontariuszy z Radomia, którzy korzystają z ferii zimowych organizowanych przez Stowarzyszenie. W grupie obecni też byli dzieci i młodzież z Ukrainy.

Tegoroczna edycja ferii została zlokalizowana na obiekcie turystycznym Królewskie Źródła, w skład którego wchodzi ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła” wraz z polaną piknikową.

Więcej o akcji „Ferie z Arką” znajdziecie na stronie Radio Plus Radom: https://radioplus.com.pl/.../68862-w-czasie-ferii-z-arka...Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które na zmianę uczestniczyły w spacerze edukacyjnym po ścieżce dydaktycznej i przejażdżkach bryczkami konnymi z Augustowa po szlaku konnym. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią oraz bogactwem przyrodniczym Puszczy Kozienickiej oraz pracą leśnika. Można było obejrzeć schrony dla nietoperzy i budki dla popielic, atrakcją była woda z „Czarodziejskiego Źródła Miłości”  – szczególnie w dniu obchodzonych tego dnia Walentynek, obowiązkowe było też zdjęcie z rzeźbą króla Władysława Jagiełły.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży prowadzili: z Nadleśnictwa Kozienice zastępca nadleśniczego Artur Mazur oraz edukator leśny Natalia Zawodnik, z RDLP w Radomiu Edyta Nowicka, pomagał także podleśniczy leśnictwa Kociołki Piotr Sobol. Gościliśmy także ks. Andrzeja Tuszyńskiego, prezesa Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Na zakończenie leśnicy przygotowali ciepły posiłek oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników.