Lista aktualności Lista aktualności

Ferie z „Arką” w Puszczy Kozienickiej

Od wielu lat leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu wspierają działalność Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. W tym roku, 1 lutego Nadleśnictwo Kozienice gościło grupę około 50 dzieci, młodzieży oraz wolontariuszy z Radomia, którzy korzystają z ferii zimowych organizowanych przez Stowarzyszenie.

Tegoroczna edycja ferii została zlokalizowana na obiekcie turystycznym Królewskie Źródła, w skład którego wchodzi ścieżka dydaktyczna wraz z polaną piknikową. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które na zmianę uczestniczyły w spacerze po ścieżce dydaktycznej i przejażdżkach bryczkami konnymi po szlaku konnym.

Dzieci miały okazję zapoznać się z historią oraz bogactwem przyrodniczym Puszczy Kozienickiej. Z ramienia Nadleśnictwa Kozienice w zajęciach uczestniczyli nadleśniczy Tomasz Sot, zastępca nadleśniczego Artur Mazur oraz Natalia Zawodnik. Gościliśmy również przedstawiciela RDLP w Radomiu Edytę Nowicką, a także ks. Andrzeja Tuszyńskiego ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Na zakończenie leśnicy przygotowali ciepły posiłek oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników. Dużym powodzeniem cieszyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie do Puszczy Kozienickiej.