Lista aktualności Lista aktualności

I miejsce sygnalistów w Gołuchowie

Miesiąc czerwiec jest dla Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu bardzo pomyślny. W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się III Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej gdzie sygnaliści zdobyli I miejsce.

W ramach festiwalu odbyły się: III Gołuchowski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, III Gołuchowski Konkurs Muzyki Myśliwskiej oraz VIII Ogólnopolski Drużynowy Konkurs w Szlachetnej Sztuce Wabienia Jeleni. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej zgromadził miłośników i sympatyków muzyki myśliwskiej. Wystąpiły zespoły nie tylko z Polski, były także dwa zespoły z Czech i jeden z Litwy. Zgłoszone zespoły oceniane były przez jury w składzie: Maciej Strawa (przewodniczący), Artur Kanawka oraz Adam Migurski. Poziom konkursu był zróżnicowany, wystąpiły także początkujący sygnaliści.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich reprezentujący RDLP w Radomiu zaprezentował trzy utwory: Le Clocher De Dampierre, Fanfara 12 i Fanfara 13 w konkursie muzyki myśliwskiej w klasie MEs, oraz stanął w konkursie sygnalistów myśliwskich w kategorii zespołowej w klasie B zdobywając I miejsca.

Grand Prix festiwalu-statuetkę żubra otrzymał Zespół Sygnalistów Myśliwskich „AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW z Warszawy. Uzyskał on najwyższe noty w muzyce myśliwskiej.

Organizatorem festiwalu był Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, przy współudziale nadleśnictw: Antonin, Grodziec, Kalisz, Krotoszyn, Przedborów, Syców, Taczanów; Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego; Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach; Okręgowa Rada Łowiecka w Kaliszu; Samorząd Województwa Wielkopolskiego; Starostwo Powiatowe w Pleszewie i Gminy Gołuchów.

Wydarzeniu towarzyszyły m.in. pokaz sokolniczy oraz psów myśliwskich, prezentacje z konkursami rozpoznawania tropów i poroży zwierząt łownych oraz stoiska edukacyjne przygotowane m.in. przez Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Rychtalskie i Ośrodek Kultury Leśnej. W Muzeum Leśnictwa nieodpłatnie można było zwiedzić wystawę z przewodnikiem. Dodatkową atrakcją festiwalu były punkty z biżuterią łowiecką, miodem i wyrobami pszczelarskimi.

Wyrazy uznania dla sygnalistów i życzymy kolejnych sukcesów!