Lista aktualności Lista aktualności

III Zawody Łucznicze na terenie radomskiej dyrekcji

16 października na terenie Nadleśnictwa Radom obyły się III Zawody Łucznicze. Patronat nad wydarzeniem objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Turniej zorganizowano na terenie byłej strzelnicy w Siczkach oraz Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników z całej Polski, którzy wystąpili odpowiednio w 20 kategoriach – podzielonych w zależności od sprzętu.

Jedną z kategorii był łuk historyczny z wykorzystaniem łuku nawiązującego w swojej budowie do modeli historycznych. Łucznik biorący w niej udział musiały stanowić spójnie historyczną całość oraz wszelkie jego przedmioty – łuk, strzały, czy strój.

W zawodach wzięła udział również Julia Nicer z Nadleśnictwa Dobieszyn, która zajęła 3 miejsce w kategorii Pań w łuku myśliwskim HU. Natomiast puchar Dyrektora radomskiej dyrekcji LP trafił do najmłodszej uczestniczki zawodów, która wygrała konkurencję w kategorii dzieci. Wręczył go Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu.

Organizatorem wydarzenia była Lubelska Grupa Łucznicza, Tatrzańska Grupa Łucznicza oraz Dzicy Łucznicy.

Gratulujemy wygranej wszystkim wyróżnionym zawodnikom!

Łucznictwo jako sport rozwija przede wszystkim koncentrację, koordynację, poczucie własnej wartości, uwalnia od stresu, pomijając to że wpływa na budowę mięśni – ramion, barków i pleców.