Lista aktualności Lista aktualności

Jubileusz 100-lecia Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej

7 września leśnicy wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej z okazji 100-lecia istnienia parafii oraz 20. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej.

W uroczystościach udział wzięli Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu oraz Sławomir Nyga, nadleśniczy Nadleśnictwa Stąporków i Jacek Oleś, zastępca nadleśniczego, a także leśnicy z innych nadleśnictw  RDLP. W tym dniu do Sanktuarium przybyło też wielu pielgrzymów. Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej jest ważnym miejscem dla radomskich i świętokrzyskich leśników – co roku odbywa się tu Wielkopostne Spotkanie Leśników.

Po mszy św., której przewodniczył JE bp Henryk Tomasik, gospodarze zaprosili gości oraz przybyłych pielgrzymów na poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich. Podczas pikniku wystawione zostało stoisko promocyjno-edukacyjne nadleśnictwa. Zaprezentowane zostały na nim dary lasów, a leśnicy udzielali odpowiedzi na liczne pytania dotyczące pracy leśnika, gospodarki leśnej oraz ochrony przyrody. Można było skosztować miodu z terenów leśnych oraz wziąć udział w konkursie „Leśne koło fortuny”, gdzie po wykazaniu się wiedzą o lesie uczestnicy zdobywali nagrody oraz drobne upominki.