Lista aktualności Lista aktualności

Las blisko Nas

Las blisko Nas – pod takim hasłem przygotowaliśmy piknik dla dzieci ze szkół podstawowych, który tradycyjnie odbył się tuż przed wakacjami, aby zachęcić do bezpiecznej aktywności w lesie w czasie wolnym od nauki.

Blisko sześciuset uczniów odwiedziło punkty tematyczne pikniku przygotowane przez organizacje i instytucje zaangażowane w edukację, w tym ekologiczną dzieci i młodzieży. Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Świętokrzyska przygotowały punkty, w których można było poznać leśne rodziny, a niektóre zwierzęta i ptaki nawet zobaczyć z bliska. Można było także nauczyć się jak przygotować wyprawę do lasu, czy utwierdzić się w przekonaniu jak wielkim zagrożeniem dla lasów są pożary. Służby ochrony przyrody ze Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych prezentowały bogactwo przyrodnicze regionu podlegające ochronie. Dzieci mogły poznać rzadkie gatunki flory i fauny występujące na naszym terenie oraz przygotowały list do Natury, stanowiący otwarty katalog działań proekologicznych.

Dzięki zaangażowaniu służb mundurowych w przygotowanie pikniku treści prezentowane w punktach zostały uzupełnione o wiedzę z zakresu bezpiecznego spędzania czasu. Podczas pikniku nie zabrakło czasu na kreatywną zabawę z instytucjami kultury, a także związaną z wykorzystaniem drewna.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!