Lista aktualności Lista aktualności

Las Pocztowy dla przyszłych pokoleń

Na co dzień widujemy się jedynie w przelocie, często mijamy się w drodze do pracy. Znamy się zawodowo, w końcu ludzie listy piszą, także do nadleśnictwa… Zdarzyła się jednak okazja do bliższego poznania. W miniony weekend świętokrzyscy pocztowcy połączyli siły z leśnikami z Nadleśnictwa Daleszyce i wspólnie posadzili młody las.

W sobotnie popołudnie posadzono w sumie 5 tysięcy młodych lip i dębów w ramach odnowienia lasu. Miejsce przy niebieskim szlaku turystycznym z Chęcin do Łagowa wybraliśmy nie przypadkowo, tłumaczy nadleśniczy Tomasz Guz, i dodaje- chcieliśmy by ten kawałek lasu łatwo było odnaleźć po latach. Dla nas ten fragment lasu już zyskał nazwę Lasu Pocztowego.

Pretekstem do wspólnej akcji Poczty Polskiej Oddziału w Kielcach i Nadleśnictwa Daleszyce była realizacja porozumienia Lasów Państwowych i narodowego operatora pocztowego o współpracy w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Poczty Polskiej, w ramach którego pracownicy PP na zasadach wolontariatu pracowniczego będą sadzić lasy na terenach zarządzanych przez LP.