Lista aktualności Lista aktualności

Leśna pamięć o wybuchu II Wojny Światowej

Leśnicy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Byli obecni w Radomiu i innych miejscowościach.

Obchody patriotyczne w Radomiu rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym. Poprowadził ją ks. proboszcz parafii wojskowej ppłk Kryspin Rak. Po liturgii odczytano Apel Pamięci i zaprezentowano salwę honorową, której towarzyszyła wojskowa kampania honorowa i delegacja pocztów sztandarowych, w tym grupa reprezentacyjna Służby Leśnej prezentowała sztandar RDLP w Radomiu.

Po uroczystościach złożono kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Wiązanki złożyli przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, administracja rządowa, wojsko, policja i organizacje kombatanckie, a także delegacja reprezentująca RDLP w Radomiu, na czele z Piotrem Kacprzakiem, zastępcą dyrektora ds. gospodarki leśnej RDLP w Radomiu oraz pracownikami Nadleśnictwa Marcule.

Dla uczczenia pamięci o ofiarach II wojny światowej o 14.00 we wszystkich kościołach w diecezji radomskiej rozbrzmiały dzwony