Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na Święcie Wojska Polskiego

W czwartek 15 sierpnia po raz drugi odbył się piknik pod nazwą „Wierni Polsce” z okazji Święta Wojska Polskiego. Na uroczystościach obecni byli także leśnicy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym w Radomiu, następnie odbył się uroczysty apel, złożono kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, a także zostały wręczone żołnierzom odznaczenia.

Po części oficjalnej nadszedł czas na piknik żołnierski, który odbył się na placu Corazziego. Na przybyłych czekała wystawa sprzętu Sił Zbrojnych RP, pokazy musztry paradnej, grupy operacyjnej 62. Batalionu Lekkiej Piechoty czy walk rycerskich.

Czwartkowe popołudnie uświetniły koncerty Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Radomia oraz inne występy artystyczne. Na dzieci i dorosłych czekały liczne zabawy z konkursami czy inne atrakcje, jak np. rowerowy tor przeszkód lub zmierzenie się z rozszyfrowaniem sejfu. Jak na piknik wojskowy przystało, każdy mógł spróbować tradycyjnej grochówki.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Wśród licznie przybyłych mieszkańców miasta byli również żołnierze, kombatanci, uczniowie klas mundurowych, duchowni, władze samorządowe, parlamentarzyści. Na uroczystościach obecni byli także leśnicy, w tym Marek Szary, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu ds. ekonomicznych i rozwoju oraz poczet sztandarowy z Nadleśnictwa Radom.