Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy RDLP w Radomiu w odwiedzinach u sąsiadów

7 i 8 grudnia leśnicy z terenu i biura RDLP w Radomiu odwiedzili leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Celem wizyty była wymiana doświadczeń po przeprowadzonych przez obydwie dyrekcje Submisji Drewna Cennego. W trakcie spotkania poruszono także temat nowoczesnego szkółkarstwa.

Po zakończeniu submisji drewna cennego nadszedł czas na podsumowania. Organizacja tego rodzaju sprzedaży drewna to duże wyzwanie, warto poznać jak z podobnymi zadaniami radzą sobie koledzy w innych częściach Polski. Trzydziestu radomskich leśników odwiedziło leśników z  Nadleśnictwa Brzesko. Jednym z celów wyprawy na sąsiednie tereny był tamtejszy plac submisyjny. Spotkaniu przewodniczył Tomasz Sobol, Szef Zespołu Gospodarki Drewnem RDLP w Krakowie.

Nasi leśnicy mieli także możliwość zapoznania się z nowoczesnym szkółkarstwem. Dyrekcja krakowska dysponuje szkółką kontenerową (w miejscowości Wierzchosławice), w której produkowane są w specjalnych warunkach wyselekcjonowane pod względem jakości sadzonki. Doświadczenia leśników pokazują, że warto inwestować w nowoczesne rozwiązania. Takie sadzonki bardzo dobrze znoszą „trudności wzrostu młodego drzewka". Krakowscy leśnicy pokazali nam także swoje „Mazury Małopolski". Krakowska dyrekcja sprawuje pieczę nad jednym z nielicznych już leśnych gospodarstw rybackich. Stawy zlokalizowane są w Nadleśnictwie Dąbrowa Tarnowska.

Za organizację spotkania serdecznie dziękujemy krakowskim leśnikom.