Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy uczcili 100. rocznicę powstania Policji Państwowej

Leśnicy wzięli udział w obchodach 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Byli obecni na uroczystościach w Kozienicach, Radomiu oraz na Świętym Krzyżu.

9 lipca na obchodach w Kozienicach obecni byli leśnicy z biura radomskiej dyrekcji LP na czele z Andrzejem Matysiakiem, dyrektorem RDLP w Radomiu oraz Markiem Szarym, zastępcą dyrektora RDLP w Radomiu, a także nadleśnictw regionu, w tym Nadleśnictwa Kozienice. Obchody rozpoczęły się mszą św., po której odbył  się przemarsz pododdziałów policyjnej asysty honorowej, w którym brała udział grupa reprezentacyjna Służby Leśnej. Podczas uroczystości nadano sztandar Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach.

Leśnicy obecni byli również 18 lipca w Radomiu podczas uroczystości zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu na Placu Jagiellońskim. Wzięli w nich udział Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu oraz Marek Szary, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu. 19 lipca na uroczystościach organizowanych przez Komendę Miejską Policji obecny był Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu. Uroczystościom towarzyszyły odznaczenia, podziękowania oraz awanse. 19 lipca na Świętym Krzyżu w uroczystościach Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach udział wziął Marek Szary, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu.

Uroczystości te były także doskonałą okazją do edukacji leśnej społeczeństwa podczas pikniku zorganizowanego przez policję. Na stoiskach nadleśnictw Kozienice i Radom oraz RDLP w Radomiu można było porozmawiać o pracy leśnika, zrównoważonej gospodarce leśnej, rozwiązać quizy, obejrzeć samochód patrolowo-gaśniczy oraz elektryczny – zakupiony w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Las energii”, a wszystko pod hasłem kampanii Lasów Państwowych „Dla lasu, dla ludzi”.