Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy uroczyście odsłonili pomnik Św. Idziego

W dniu 02.10.2016 r. na placu przy kościele parafii rzymsko-katolickiej p.w. Św. Idziego w Suchej Poduchownej miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika patrona parafii w ramach obchodów 625-lecia jej istnienia.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. radomscy leśnicy, przedstawiciele samorządów lokalnych, straży pożarnej, szkół, członkowie Stowarzyszenia Rycerzy Kolumba i okoliczni mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia pomnika Św. Idziego, którego dokonał ojciec opat Eugeniusz Augustyn z klasztoru Cystersów w Wąchocku. Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwoleń Sławomir Okoń wraz z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzejem Matysiakiem, Zastępcą Dyrektora Markiem Szarym, Nadleśniczym Nadleśnictwa Dobieszyn Pawłem Sułkowskim i Nadleśniczym Nadleśnictwa Kozienice Tomaszem Sotem, złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Wszyscy zgromadzeni, w asyście pocztów sztandarowych i duszpasterzy, przeszli w uroczystym marszu wokół kościoła. Mszę świętą odprawił ojciec opat Eugeniusz Augustyn. W czasie liturgii ks. proboszcz Edward Mosioł przedstawił historię parafii, od momentu powstania do chwili obecnej oraz zaznaczył, że pomnik jest trwałą pamiątką Roku Miłosierdzia.

Na zakończenie został odczytany list od Ministra Środowiska prof. dr hab. Jana Szyszko, który objął patronat honorowy nad uroczystością.