Lista aktualności Lista aktualności

Mistrzowskie ściganie w ostrowieckich lasach

Rezerwat Skały w Krynkach na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec był po raz kolejny areną zmagań Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie.

W malowniczo położonym kompleksie leśnym leśnictwa Krynki rywalizowało w tym roku ponad 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w kilkunastu kategoriach wiekowych - od dziesięciolatków, aż po seniorów. 600 metrowa pętla wytyczona pomiędzy skalnymi grzybami i wychodniami piaskowcowymi to nie tylko wymagająca crossowa trasa, ale i niezwykłe okoliczności przyrodnicze, które charakterem przypominają krajobraz Gór Stołowych. Rywalizacji towarzyszyły sprzyjające warunki pogodowe i doskonała atmosfera zawodów.

Zaskakującym jest, że zawody rangi mistrzowskiej rozegrane zostały na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec, które trudno uznać górskim, ale akurat trasa zawodów miała zdecydowanie górski charakter i potwierdzali to zgodnym chórem wszyscy uczestnicy.

Warto dodać, że w najbardziej prestiżowej kategorii seniorów triumfował Piotr Jaśtal z LKB Rudnik, który na co dzień trenuje, podobnie jak wicemistrz kraju – Sylwester Lepiarz, w świętokrzyskich lasach na terenie naszej dyrekcji (tereny nadleśnictw Daleszyce i Łagów). Również w młodszych kategoriach medale zdobywali młodzi biegacze z naszego regionu. Potwierdza to tylko fakt, że Góry Świętokrzyskie, choć nie wysokie, pozwalają przygotować się do najpoważniejszych wyzwań sportowych w biegach górskich – obaj wspomniani zawodnicy reprezentowali przed kilkoma miesiącami Polskę na Mistrzostwach Świata w biegach górskich!

Gospodarzy terenu – Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, reprezentował nadleśniczy Adam Podsiadło, sam aktywny biegacz i wszechstronny sportowiec, który został uhonorowany okolicznościowym medalem za pomoc w organizacji imprezy.