Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Dobieszyn promuje produkty "Dobre z Lasu" w trakcie VII edycji konkursu dla kół gospodyń wiejskich "Bitwa Regionów"

Nadleśnictwo Dobieszyn promuje produkty "Dobre z Lasu" w trakcie VII edycji konkursu dla kół gospodyń wiejskich "Bitwa Regionów".

20 sierpnia 2022 r. pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Białobrzegach miała miejsce „Bitwa Regionów” powiatu białobrzeskiego. Jest to już VII edycja konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich, której celem jest przede wszystkim promowanie zdrowej żywności oraz potraw kuchni regionalnej. W tym roku do konkursu zgłosiło się 3197 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. W powiecie białobrzeskim w konkursie wzięło udział 4 koła. Nie zabrakło tradycyjnych wypieków oraz deserów, regionalnych potraw wytrawnych, jak również świeżych owoców i warzyw. O tym, jak ważne jest promowanie i wspieranie lokalnej społeczności na obszarach wiejskich, poprzez organizację tego typu wydarzeń, świadczyła obecność na konkursie przedstawicieli władz lokalnych, wojewódzkich i krajowych.

Nadleśnictwo Dobieszyn, również otrzymało zaproszenie do wsparcia inicjatywy. Na naszym stoisku wszyscy uczestnicy mogli spróbować wyrobów z dziczyzny, pochodzącej ze sklepów Lasów Państwowych „Dobre z Lasu”. Są to produkty z surowców naturalnych, pochodzących z polskich lasów. Pochlebne opinie osób, które nas odwiedziły, świadczą o tym, że coraz bardziej doceniamy zdrową i ekologiczną żywność. Oprócz produktów mięsnych, w ofercie „Dobre z Lasu”, znaleźć można także miody, przetwory, suszone zioła i grzyby oraz nalewki czy syropy.