Lista aktualności Lista aktualności

O ochronie przyrody i projektach na konferencji z LOP

8 grudnia w siedzibie RDLP w Radomiu miała miejsce kolejna wspólna z LOP konferencja. Tym razem odbyła się pod hasłem „Poznaj i chroń przyrodę”. Tematyka dotyczyła ochrony przyrody, podsumowano także konkursy przyrodnicze.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z RDLP w Radomiu, dyrektorzy i nauczyciele szkół, w których działają przedszkolne i szkolne koła LOP oraz leśnicy.

Gości powitali Elżbieta Molenda, prezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu oraz Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

W części referatowej Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu oraz przewodniczący Świętokrzysko-Radomskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego wygłosił referat pn. „Władysław Szafer – ojciec ochrony przyrody w Polsce”.

W dalszej części o dwóch etapach projektu rewitalizacji dendrarium Ludwika Młokosiewicza w Gruzji opowiedzieli dr. inż. Edyta Nowicka z RDLP w Radomiu oraz Radosław Koniarz z Nadleśnictwa Marcule.

Więcej o projekcie rewitalizacji dendrarium w GruzjiEwa Madejska oraz Małgorzata Bąk z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie, oddziału w Radomiu przedstawiły prezentację „Dbajmy o zdrowie roślin”.

W czasie konferencji podsumowano konkurs „Najlepiej pracujące Przedszkolne/Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody”. Działalność przedszkolnych i szkolnych kół LOP w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła Dorota Wólczyńska, sekretarz ZO LOP w Radomiu. Następnie wręczono puchary Super Mistrz LOP i Mistrz LOP. Podsumowano i wręczono również nagrody w konkursie o alternatywnych źródłach energii „Słońce, wiatr, woda”.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu była współorganizatorem konferencji, ufundowała publikacje książkowe o przyrodzie dla laureatów konkursów.