Lista aktualności Lista aktualności

Obchody Święta Policji z udziałem RDLP w Radomiu

Przedstawiciele RDLP w Radomiu i Nadleśnictwa Radom wzięli udział w mazowieckich obchodach Święta Policji, które odbyły się 27 lipca w Radomiu. Leśnicy zaprezentowali także swoje stoisko na policyjnym pikniku, zorganizowanym z okazji święta.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą św. w kościele garnizonowym. Uczestniczyli w niej zastępca dyrektora RDLP w Radomiu Marek Szary i nadleśniczy Nadleśnictwa Radom Jerzy Jacek Karaśkiewicz. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz na Plac Jagielloński, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Wśród pocztów sztandarowych, uświetniających uroczystość, nie zabrakło pocztu sztandarowego RDLP w Radomiu w składzie grupy reprezentacyjnej Służby Leśnej: Jacek Michta (Nadleśnictwo Suchedniów), Kazimierz Gwiazda (Nadleśnictwo Dobieszyn) i Tomasz Zbróg (Nadleśnictwo Daleszyce).

Następnie na Placu Jagiellońskim odbył się piknik rodzinny, na którym zaprezentowały się różnorodne służby, odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo, w tym służba leśna. Na stoisku, przygotowanym przez Nadleśnictwo Radom, odwiedzający mogli zobaczyć budki lęgowe, domki dla jeży i owadów, tablice informacyjne, przewodniki turystyczne. Stoisko było oblegane przez miłośników przyrody w każdym wieku. Dzieci dostawały w prezencie malowanki i maskotki, a dorośli przewodniki i foldery tematyczne. Wielu gości zadawało pytania dotyczące leśnej turystyki i przyrody. Sporym zainteresowaniem cieszył się także nowoczesny i ekologiczny samochód elektryczny, będący na wyposażeniu RDLP w Radomiu.

Warto dodać, że RDLP w Radomiu ściśle współpracuje z mazowiecką policją w zakresie bezpieczeństwa i ochrony obszarów leśnych. W ramach podpisanego w 2017 r. porozumienia obie służby m.in. podejmują wspólne działania w celu m.in. wykrycia sprawców kradzieży drewna czy kłusownictwa, a także współpracują w akcjach poszukiwawczych zaginionych na terenach leśnych.