Lista aktualności Lista aktualności

Ogólnopolski Hubertus Świętokrzyski

Leśnicy z nadleśnictw Kielce i Skarżysko wzięli udział w wielkim święcie myśliwych. Ogólnopolski Hubertus Świętokrzyski odbył się na Stadionie Leśnym w Kielcach. Nie zabrakło na nim atrakcji związanych z tradycjami i zwyczajami łowieckimi.

Ogólnopolskie Hubertus miał miejsce w niedzielę 4 października. Rozpoczął się mszą świętą w Bazylice Katedralnej.  Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w  paradzie Św. Huberta ulicami miasta, aby dotrzeć na Stadion Leśny w Kielcach.  Tam na gości tegorocznej edycji tej imprezy czekało szereg atrakcji, m.in.:
•    degustacja pieczonego dzika i produktów Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie,
•    pogoń za lisem w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich,
•    pokazy sokolników,
•    występ Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego "Capella Zamku Rydzyńskiego" oraz zespołów "Żubrosie" i "Wernyhora",
•    a także koncert orkiestry dętej.

Podczas imprezy było można oglądać wystawy i pokazy trofeów myśliwskich, sprzętu, mody i odzieży oraz stoiska kół łowieckich. Na naszych gości czekała wystawa popularnie występujących w naszych lasach zwierząt w jesiennej odsłonie. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością, zarówno wśród młodszych jak i starszych uczestników, miedzy innymi za sprawą darów lasów, którymi została ozdobiona. Niesłabnącym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszą się konkursy wiedzy przyrodniczo-leśnej, zarówno teoretyczne jak i praktyczne w postaci rozpoznawania zwierząt, pędów, owoców krzewów leśnych czy grzybów.