Lista aktualności Lista aktualności

Podziękowania dla leśników za akcję „Choinka pod choinkę”

31 stycznia w Radiu Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie charytatywnej akcji „Choinka pod choinkę”, w którą włączyli się również świętokrzyscy leśnicy.

W tym roku zebrano ponad 42 tys. zł. Za podarowane pieniądze zostanie wyremontowany plac zabaw dla dzieci – podopiecznych Ogniska Wychowawczego, prowadzonego w Jędrzejowie przez Caritas Diecezji Kieleckiej i Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny.

Choinki na licytację zostały przekazane przez leśników z Nadleśnictwa Kielce, świętokrzyskich strażaków, żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce, policjantów i Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża. W licytację drzewka włączyło się kilka innych świętokrzyskich nadleśnictw, najwyższą kwotę przekazało Nadleśnictwo Skarżysko.

Podczas podsumowania akcji podziękowania w imieniu świętokrzyskich leśników odebrali Robert Płaski, nadleśniczy Nadleśnictwa Kielce i Zbigniew Dąbrowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko. Dzięki hojności słuchaczy zakres remontu placu zabaw będzie znacznie większy niż planowano – poza standardowym wyposażeniem placu zabaw powstanie miejsce do gier ruchowych.