Lista aktualności Lista aktualności

Przewodnik turystyczny "Czas w las"

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotowała nowy przewodnik turystyczny pt. „Czas w las”.

Przewodnik zawiera propozycje 14 wycieczek pieszych i 11 rowerowych poprowadzonych przez najcenniejsze turystycznie kompleksy leśne regionu świętokrzyskiego. Proponowane w przewodniku wycieczki w większości wytyczone zostały istniejącymi już szlakami pieszymi oraz rowerowymi. Dla urozmaicenia, część tych tras prowadzi przez mniej znane i uczęszczane obszary lasów świętokrzyskich.

W przewodniku znajdują się także: wykaz miejsc wyznaczonych w ramach programu „Zanocuj w lesie”, ślady GPX wycieczki, z których można skorzystać w aplikacji mobilnej, opisy wyznaczonych atrakcji oraz potrzebne dane techniczne takie jak długość trasy, czas przejścia, możliwe trudności oraz rodzaj nawierzchni. Dzięki temu, każdy amator wycieczek pieszych i rowerowych znajdzie dla siebie atrakcyjną trasę.

Prace nad przewodnikiem rozpoczęły się już w 2020 r., kiedy to 11 sierpnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, podczas którego podpisano porozumienie o współpracy. Koordynacją projektu ze strony Lasów Państwowych zajmował się Paweł Kosin z Nadleśnictwa Daleszyce, a ze strony samorządu Sylwia Skuta.

Przewodnik dostępny jest w aplikacji mobilnej „Świętokrzyskie szlaki turystyczne” https://swietokrzyskie.szlaki.pttk.pl/kategoria/107,inny oraz w pdf https://www.swietokrzyskie.pro/wydawnictwa/czas-w-las/

Stacjonarnie można odebrać go w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach, przy ul. Sienkiewicza 26 w Kielcach.

W najbliższym czasie będzie także dostępny w siedzibie RDLP w Radomiu, przy ul. 25 Czerwca 68 w Radomiu.