Lista aktualności Lista aktualności

Puszcza Kozienicka doceniana przez czytelników Kozienice24.pl

Obiekty znajdujące się na terenach leśnych w Puszczy Kozienickiej wg wyników ankiety przeprowadzonej wśród czytelników portalu Kozienice24.pl, dotyczącej ulubionych miejsc wypoczynku w Kozienicach i okolicy uzyskały bardzo wysokie miejsca.

W kategorii „nadwodnych" miejsc rekreacyjnych trzecią lokatę uzyskała Polanka w Garbatce Letnisku (teren Nadleśnictwa Zwoleń).

W kategorii „pozostałych miejsc" wypoczynku na podium znalazły się: Królewskie Źródła (I miejsce) oraz Szlaki rowerowe w Puszczy Kozienickiej (III miejsce).

Już sam fakt wyprzedzenia w powyższej kategorii tak znanego obiektu, jakim jest Ośrodek Rekreacji i Turystyki w Kozienicach, jest dla Królewskich Źródeł wielką nobilitacją, a także potwierdzeniem naszych obserwacji o coraz większej popularności rekreacji i turystyki na terenach leśnych, wiążącej się z ciągłym wzrostem znaczenia społecznej funkcji gospodarki leśnej.

Chociaż zdajemy sobie sprawę, że ciągle mamy jeszcze wiele do zrobienia w zakresie udostępniania terenów leśnych dla celów turystyczno-rekreacyjnych (szczególnie w organizacji szlaków rowerowych), to jednak docenienie naszych dotychczasowych starań przez czytelników Kozienice24.pl jest dla nas bardzo pozytywną informacją – Dziękujemy.