Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie Rady LKP „Puszcza Kozienicka” w Nadleśnictwie Zwoleń

14 czerwca w siedzibie Nadleśnictwa Zwoleń odbyło się spotkanie Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka”. Tym razem tematem przewodnim były „Nowe technologie w leśnictwie i ochronie przyrody”.

W spotkaniu udział wzięli członkowie rady, która liczy obecnie 17 osób, pracownicy RDLP w Radomiu i leśnicy z Nadleśnictwa Zwoleń. Gościem spotkania był także Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

W trakcie spotkania omówiono bieżące sprawy organizacyjne związane z funkcjonowaniem rady, zaś w części merytorycznej zaprezentowane zostały dwa wystąpienia. Pierwsze, poświęcone wykorzystaniu technologii teledetekcyjnych i geomatycznych w monitorowaniu stanu zdrowotnego drzewostanów, przedstawił pracownik Wydziału Ochrony Lasu RDLP w Radomiu, Roman Noworycki. Kolejne wystąpienie związane było z zagadnieniami ochrony i zarządzania populacją bociana czarnego na terenie Puszczy Kozienickiej. Prezentację na ten temat wygłosiła dr hab. Dorota Zawadzka z Instytutu Nauk Leśnych, Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Podsumowaniem spotkania był pokaz nalotu fotogrametrycznego oraz możliwości bezzałogowego statku powietrznego, który w sposób niezwykle profesjonalny został przygotowany przez Mariusza Makucha, pracownika Nadleśnictwa Zwoleń.