Lista aktualności Lista aktualności

Sukces naszych leśników w XIX Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym

Zakończyły się XIX Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym. Tym razem mistrzostwa odbyły się na terenie RDLP w Radomiu, Nadleśnictwa Daleszyce, w Hali Sportowej w Bilczy. Mistrzostwa okazały się dużym sukcesem dla reprezentacji RDLP w Radomiu.

W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad stu zawodników z czternastu regionalnych dyrekcji oraz pracownicy z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Białymstoku, Gdyni, Lublinie oraz Szczecinku.

Spośród wszystkich zawodników najlepszym indywidualnie w kategorii mężczyzn okazał się Andrzej Świerczek z RDLP w Szczecinku, drugie miejsce zajął Sebastian Rosołowski także z RDLP w Szczecinku, a trzecie miejsce wywalczył Tomasz Wrzalik z łódzkiej dyrekcji. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Bożena Pająk z RDLP w Krośnie, drugie miejsce Monika Idczak z RDLP we Wrocławiu, natomiast trzecie wywalczyła Iwona Wilkosz z RDLP w Krakowie. W deblu zwyciężyli Błażej Gola i Krzysztof Gola z Nadleśnictwo Daleszyce, jako reprezentanci RDLP w Radomiu, drugie miejsce zajęli Ryszard Kulak i Edward Tereszyn z RDLP we Wrocławiu, trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci radomskiej dyrekcji: Tomasz Sobczyk oraz z Tomasz Stachera – Nadleśnictwo Zwoleń/Daleszyce. Drużynowo najlepiej wypadła reprezentacja z RDLP w Szczecinku, która zajęła najwyższe miejsce na podium. Drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna RDLP w Radomiu (druga drużyna RDLP w Radomiu zajęła 15 miejsce), natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentacji RDLP w Poznaniu.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, pucharami i nagrodami, które wręczyli: zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. ekonomicznych Krzysztof Janeczko, dyrektor RDLP w Radomiu Andrzej Matysiak oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Daleszyce Tomasz Guz.

Dziękujemy zawodnikom, że mieliśmy przyjemność gościć ich na naszym terenie i podziwiać ich zmagania. Gratulujemy!!! Dziękujemy również załodze Nadleśnictwa Daleszyce, która przy organizacji spisała się na medal.

Organizatorami mistrzostw byli:  RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Daleszyce oraz Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność.