Lista aktualności Lista aktualności

Świętokrzyscy leśnicy dla dzieci z Radiem Kielce

16 lipca został uroczyście otwarty plac zabaw dla podopiecznych Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie. Fundusze na jego remont zostały zebrane podczas przedświątecznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę”. W akcję włączyli się również świętokrzyscy leśnicy.

Nadleśnictwo Kielce przygotowało drzewko świąteczne na jedną z charytatywnych licytacji w ramach akcji, a świętokrzyskie nadleśnictwa Daleszyce, Jędrzejów, Kielce, Pińczów, Staszów, Stąporków, Suchedniów i Włoszczowa brały czynny udział w jego licytacji. Najwyższa kwota została zaoferowana przez leśników z Nadleśnictwa Skarżysko. Wylicytowaną choinkę przekazali do Centrum Onkologii w Kielcach. Cegiełka dołożona przez leśników znacznie wsparła realizację tego przedsięwzięcia.

 więcej informacji na stronie Radia Kielce

W oficjalnym otwarciu placu zabaw uczestniczyli m.in. wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, senator Krzysztof Słoń, starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz przedstawiciele Caritasu, Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, świętokrzyskich nadleśnictw, straży pożarnej, wojska i policji.

W podziękowaniu za plac zabaw podopieczni Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie przygotowali specjalny program artystyczny oraz rozdali gościom czerwone róże. Największym wyrazem podziękowana dla darczyńców była jednak radość i uśmiech na twarzach dzieci.