Lista aktualności Lista aktualności

Uroczystości pogrzebowe prof. Jana Szyszko

W środę 16 października w Starej Miłośnie w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe prof. Jana Szyszko, byłego ministra środowiska, profesora nauk leśnych, przede wszystkim wielkiego przyjaciela leśników. Niestrudzenie walczył o sprawy leśnictwa i ochrony przyrody oraz zachowania państwowego charakteru lasów i struktury organizacyjnej Lasów Państwowych

W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi. Obecni byli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz liczni parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki i współpracownicy profesora, rodzina, przyjaciele i znajomi.

Wśród osób uczestniczących w uroczystościach nie mogło zabraknąć dr. inż. Andrzeja Koniecznego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych wraz z licznymi delegacjami leśników, w tym grupą ponad 150 leśników z biura i nadleśnictw radomskiej dyrekcji na czele z dr. inż. Andrzejem Matysiakiem, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz Markiem Szarym, zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych i rozwoju RDLP w Radomiu.

Relacja z pogrzebu prof. Jana Szyszko na stronie: www.lasy.gov.pl

W uznaniu wybitnych osiągnięć w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej prezydent nadał pośmiertnie profesorowi Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Order odebrała żona zmarłego Krystyna Szyszko podczas mszy pogrzebowej.

Prof. Jan Szyszko wielokrotnie odwiedzał lasy naszej dyrekcji, uczestniczył w życiu naszej społeczności w wymiarze naukowym, urzędowym, ale i koleżeńskim.