Lista aktualności Lista aktualności

Wsparliśmy „Szlachetną Paczkę” i „Paczkę dla Bohatera”

Po raz kolejny pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu wsparli bożonarodzeniowe akcje charytatywne. 10 grudnia przekazali paczkę dla potrzebującej rodziny w ramach „Szlachetnej Paczki”, a 12 grudnia dla kombatantów w ramach akcji „Paczka dla Bohatera”.

Zbiórka wśród pracowników prowadzona była na początku grudnia. Zbierane były pieniądze, produkty żywnościowe i środki czystości. Z przekazanych przez pracowników pieniędzy zakupione zostały potrzebne rzeczy dla rodziny, objętej pomocą „Szlachetnej Paczki”, m.in. ubrania, żywność, szafka łazienkowa, bon do sklepu budowlanego i laptop. W pokaźnych rozmiarów paczce nie zabrakło choinki i prezentów. Obdarowana rodzina, która na co dzień zmaga się z bardzo trudną sytuacją, przyjęła paczkę z ogromnym wzruszeniem, a podziękowaniom nie było końca.

W ramach „Paczki dla Bohatera” pracownicy zbierali produkty żywnościowe i środki czystości. Zostały one następnie przekazane do regionalnego koordynatora akcji – Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego Hubala w Radomiu. 16 grudnia w szkole odbyło się uroczyste podsumowanie akcji, podczas którego zastępca dyrektora RDLP w Radomiu Piotr Kacprzak odebrał od organizatorów podziękowanie dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu za udział w akcji.

„Szlachetna Paczka” to akcja, której celem jest pomoc rodzinom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Rodziny nie zgłaszają się same, ale wybierane są przez wolontariuszy. Następnie wyszukiwani są darczyńcy, którzy przekazują rodzinom rzeczy, których one potrzebują. W tym roku akcja odbyła się już po raz 22.

„Paczka dla Bohatera” to ogólnopolska akcja. W tym roku odbyła się już po raz dwunasty, w regionie radomskim po raz ósmy. Jej celem jest wsparcie materialne kombatantów – osób walczących w czasie II wojny światowej oraz represjonowanych przez reżim komunistyczny, którzy dziś często są schorowani i żyją w trudnych warunkach. Każdego roku w grudniu instytucje państwowe i placówki oświatowe zbierają produkty żywnościowe i środki czystości, a następnie przekazują je do koordynatora regionalnego akcji, który potem pakuje produkty i rozwozi je do kombatantów. Paczka, którą otrzymują obdarowani, to dla nich często nie tylko wsparcie materialne, ale też znak, że ktoś o nich pamięta i myśli. W regionie radomskim paczka trafi do 75 kombatantów z Radomia, Skaryszewa, Pionek, Kozienic i Białobrzegów.

Pracownicy RDLP w Radomiu, włączając się do obu akcji, pokazali, że nie są obojętni na cierpienie innych i chętnie dzielą się z innymi.