Lista aktualności Lista aktualności

XXII Targi LAS-EXPO W KIELCACH

Już po raz XXII w dniach 17-19 marca Lasy Państwowe zapraszają na Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Leśnicy będą informowali o różnych funkcjach pełnionych przez lasy, opowiedzą o tym, jak godzą różne oczekiwania społeczeństwa oraz potrzeby przemysłu drzewnego i rozwoju gospodarczego kraju jednocześnie chroniąc przyrodę i zapewniając trwałość lasu. Istotnymi tematami będą projekty Lasów Państwowych, działania w ramach społecznej odpowiedzialności organizacji oraz działalność na rzecz edukacji leśnej społeczeństwa.

Podobnie do lat ubiegłych, LAS-EXPO objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Targi LAS-EXPO i odbywające się równolegle targi AGROTECH to jedna z największych i najważniejszych wystaw dla leśników i drzewiarzy oraz rolników w naszym kraju. Podczas targów LAS-EXPO prezentowane będą najnowsze maszyny, narzędzia i urządzenia oraz technologie stosowane w gospodarce leśnej i przemyśle drzewnym w kraju i zagranicą. Producenci maszyn i urządzeń będą rywalizowali w konkursie dla wystawców.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wraz z nadleśnictwami Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”: Daleszyce, Kielce, Łagów, Skarżysko, Suchedniów, Zagnańsk zapraszają zwiedzających Targi Las-Expo do odwiedzenia stoiska promocyjnego Lasów Państwowych. Na gości będzie czekać fachowa wiedza ze strony leśników oraz wiele atrakcji.

Na stoisku przygotowanym we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych promowana będzie działalność gospodarcza LP, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji społecznych i ekologicznych lasów. Fachowe porady będą dotyczyły szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Będzie można wymienić doświadczenia dotyczące nowych technologii, maszyn i urządzeń stosowanych w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu, planowania i analizowania.

Podczas tegorocznej wystawy leśnicy będą promować wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną oraz korzyści z niej płynące dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody.

Leśnicy opowiedzą również o funkcjach lasu, o tym jak starają się godzić różne oczekiwania społeczeństwa oraz potrzeby przemysłu drzewnego i rozwoju gospodarczego kraju, czym jest zrównoważona, wielofunkcyjna gospodarka leśna oraz w jaki sposób dbają o zapewnienie trwałości lasu i chronią przyrodę. Będą mówić także o działaniach na rzecz ochrony klimatu, mokradeł i bioróżnorodności oraz projektach Lasów Państwowych, a także działaniach w ramach społecznej odpowiedzialności organizacji. Będzie można porozmawiać z leśnikami i w bezpośrednim kontakcie wymienić doświadczenia i uzyskać informacje o lasach i pracy leśnika. Leśnicy zaprezentują także samochód elektryczny zakupiony w ramach projektu „Las energii”, który promuje elektromobilność i upowszechnia odnawialne źródła energii.

Jednym z tematów będzie też 20-lecie prowadzenia przez Lasy Państwowe zorganizowanej, planowanej edukacji leśnej społeczeństwa.

Zwiedzający otrzymają materiały promocyjno-edukacyjne: foldery, mapy, przewodniki opisujące najciekawsze miejsca w lasach RDLP w Radomiu oraz sadzonki drzew leśnych.

Specjalną atrakcją będzie obecność Zespołu Sygnalistów Myśliwskich działającego przy RDLP w Radomiu, który tworzą leśnicy – pasjonaci muzyki myśliwskiej. Obecni będą także sygnaliści i sokolnicy z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Ekspozycję można zwiedzać:

  • 17 marca 10.00-16.00
  • 18 marca 9.00-16.00
  • 19 marca 9.00-16.00

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: https://www.targikielce.pl/las-expo

Materiały do pobrania