Lista aktualności Lista aktualności

Złota odznaka festiwalu dla sygnalistów

11 czerwca odbył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej w Wilanowie. Organizatorem był Zespół Sygnalistów Myśliwskich „AKTEON" Studentów i Absolwentów SGGW w Warszawie. Nasi sygnaliści przywieźli z niego złotą odznakę festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej zgromadził miłośników i sympatyków muzyki myśliwskiej. To pierwszy konkurs sygnalistów w naszym kraju o nowej formule konkursowej, odrębnej niż obowiązująca w Klubie Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Poziom rywalizacji był wysoki, wystąpiły zespoły nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Czech i Austrii. Zgłoszone zespoły oceniane były przez międzynarodowe jury.

Piękna i porywająca muzyka rozbrzmiała na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wielowiekowa tradycja łowiecka królewskich łowów została przypomniana przez dźwięki rogów myśliwskich, ukazała również etykę i kulturę leśną oraz łowiecką.

I tym razem Zespół Sygnalistów Myśliwskich reprezentujący RDLP w Radomiu stanął w szranki z najlepszymi europejskimi sygnalistami myśliwskimi by zaprezentować swój repertuar zdobywając złotą odznakę festiwalu z wynikiem 812/911 pkt. Ranga tego wydarzenia została dostrzeżona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, który objął je swoim honorowym patronatem.

W trakcie plenerowego koncertu uczestników pojawił się Minister Środowiska prof. dr hab. Jan Szyszko, któremu organizatorzy konkursu wręczyli okolicznościowy grawerton.

Gratulujemy naszym sygnalistom i życzmy kolejnych sukcesów 18 czerwca w Gołuchowie!!!