Asset Publisher Asset Publisher

„Zerwij odblask - bądź widoczny”

Widoczność przechodniów i spacerowiczów o zmierzchu oraz po zmroku w okolicach dróg zarówno publicznych, ale również i leśnych jest przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym ograniczona. Wynika to głównie z aury oraz z używanych zimową porą ubrań wierzchnich w ciemnych barwach.

Nadleśnictwo Barycz włączając się do cyklicznego działania profilaktyczno-edukacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, ale i również własnych działań w obrębie zajęć edukacji leśnej z dziećmi szkół podstawowych i średnich, zwracało uwagę na poprawę widoczności w ruchu pieszych, dodatkowo przekazując chętnym elementy odblaskowe dające szansę kierowcom pojazdów zwiększenia możliwości reakcji wobec osób przemieszczających się po drogach, bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

W kolejnej odsłonie wspólnych działań KPP i Nadleśnictwa Barycz w akcji pod nazwą „Zerwij odblask - bądź widoczny” z inicjatywy podkomisarz Sylwii Sobczyńskiej wspólnie z Kamilem Kubickim, rzecznikiem nadleśnictwa została udekorowana świąteczna choinka.  Drzewko stojące przed wejściem do komendy obwieszone elementami odblaskowymi ma zachęcić do spojrzenia na sprawę należytej widoczności pieszych. Tego typu ozdoby w tym wypadku mają podwójne znaczenie ponieważ są one jednocześnie podarkiem. Każdy może „zerwać” odblask i przewiesić go na siebie zwiększając szansę uniknięcia przypadkowego potrącenia podczas spaceru czy wyjścia do pracy lub po zakupy.

„Nie daj się przejechać - bądź widoczny!”