Asset Publisher Asset Publisher

225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja w Radomiu odbyły się uroczystości związane z obchodami 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w nich udział także leśnicy.

Na uroczystościach obecni byli: przedstawiciele władz miasta, wojska, służby mundurowe, poczty sztandarowe, stowarzyszenia kombatanckie, organizacje społeczne, harcerze, szkoły oraz zaproszeni goście i społeczeństwo Radomia. Ze strony leśników obecni byli: Marek Szary, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu ds. ekonomicznych, Michał Farys, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko oraz pracownicy nadleśnictwa, którzy prezentowali sztandar radomskiej dyrekcji.

Uroczystość rozpoczęła się na Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie tak jak w latach poprzednich obecni byli radomscy ułani. Po odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi narodowej na maszt zgromadzeni goście udali się na mszę świętą w Kościele Garnizonowym. Podczas obchodów Leon Etwert, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Radom wręczył honorowe odznaczenia i medale. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.