Asset Publisher Asset Publisher

25 lat Nadleśnictwa Stąporków

19 października odbyła się uroczystość obchodów 25-lecia istnienia Nadleśnictwa Stąporków.

W obchodach uczestniczyli m.in. poseł na Sejm Dariusz Bąk, zastępcy dyrektora RDLP w Radomiu Marek Szary oraz Piotr Kacprzak, wicestarosta konecki Andrzej Lenart, burmistrz Miasta i Gminy Stąporków Dorota Łukomska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie Katarzyna Sorn, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach Aldona Sobolak, przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji, szkół, PSP i Policji, a także zgromadzeni leśnicy - obecni i emerytowani pracownicy Nadleśnictwa Stąporków.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji pracowników, emerytów oraz zmarłych pracowników – leśników Nadleśnictwa Stąporków celebrowaną przez księdza Stanisława Wlazło, duszpasterza diecezjalnego leśników.

W dalszej części wygłoszony został referat przygotowany przez nadleśniczego Nadleśnictwa Stąporków Zbigniewa Wijas (będącego nadleśniczym Nadleśnictwa Stąporków niezmiennie od 25 lat), w którym przywołane zostały m.in. początki powstawania nadleśnictwa oraz teraźniejszy zakres działania i osiągnięcia nadleśnictwa i jego pracowników. Następnie odbyły się przemówienia, gratulacje i życzenia jubileuszowe od zaproszonych Gości.

Uroczysty charakter tego dnia nadała również oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.