Asset Publisher Asset Publisher

5. Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu

Anna Wojkowska-Klata z Nadleśnictwa Suchedniów i Błażej Gola z Nadleśnictwa Daleszyce to najlepsi zawodnicy 5. Mistrzostw Leśników w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Nadleśnictwa Daleszyce.

Turniej odbył się 7 lipca w hali Aga-Sport w Radomiu. Wzięło w nim udział 28 leśników z nadleśnictw: Daleszyce, Łagów, Ostrowiec Świętokrzyski, Pińczów, Radom, Starachowice, Stąporków, Suchedniów, Zagnańsk i Zwoleń oraz RDLP w Radomiu. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach: open, turniej kobiet, kadra, debel i drużynowo. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała sędzia Sandra Wabik.

Mistrzostwa otworzyli wspólnie przedstawiciele organizatorów: Piotr Kacprzak - zastępca dyrektora RDLP w Radomiu i Jerzy Jacek Karaśkiewicz - Nadleśniczy Nadleśnictwa Radom. Dyrektor Piotr Kacprzak życzył wszystkim powodzenia i sportowego ducha walki. Rozgrywki trwały kilka godzin, najwięcej sportowych emocji dostarczyły mecze finalistów.

Najlepszą wśród pań okazała się Anna Wojkowska-Klata (Nadleśnictwo Suchedniów). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Głowacka (RDLP w Radomiu), a trzecie Sylwia Mzyk (Nadleśnictwo Pińczów). W kategorii "Kadry" zwyciężył Adam Podsiadło - Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, drugie miejsce zajął Piotr Fitas - Nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów.

W kategorii open podium zdominowali zawodnicy reprezentujący Nadleśnictwo Daleszyce - 1. miejsce zajął Błażej Gola, a drugie - Tomasz Stachera. Na 3.miejscu uplasował się Tomasz Sobczyk z Nadleśnictwa Zwoleń. Warto dodać, że 4. miejsce również zajął zawodnik Nadleśnictwa Daleszyce - Krzysztof Gola. Nadleśnictwo Daleszyce zwyciężyło także drużynowo. Drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Zwoleń, a trzecie - Nadleśnictwo Radom.

W kategorii debel na podium stanęli dwaj reprezentanci RDLP w Radomiu: Dariusz Maj grający z Błażejem Golą z Nadleśnictwa Daleszyce zajął drugie miejsce, a Leszek Gębski grający z Tomaszem Stacherą, także z Nadleśnictwa Daleszyce, zajął trzecie miejsce. Na pierwszym miejscu uplasował się duet: Krzysztof Gola (Nadleśnictwo Daleszyce) i Tomasz Sobczyk (Nadleśnictwo Zwoleń).

Nagrody (puchary i medale) wręczyli - dyrektor RDLP w Radomiu dr inż. Andrzej Matysiak oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Radom Jerzy Jacek Karaśkiewicz. Najlepsi dostali także nagrody dodatkowe a wszyscy dyplomy i pamiątkowe upominki. Dyrektor Andrzej Matysiak podziękował zawodnikom za wspaniałą sportową rywalizację a osobom pracującym nad organizacją turnieju - za znakomite przygotowanie imprezy.

Zwycięzcy zawodów wezmą udział w rozgrywkach ogólnopolskich, które odbędą się już w sierpniu w Międzyzdrojach. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!