Asset Publisher Asset Publisher

Bieg na 100!

Serdecznie zapraszamy na bieg przełajowy służb mundurowych w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości połączony z piknikiem edukacyjnym, który odbędzie się 22 września (sobota) na terenie Nadleśnictwa Przysucha. Szczegółowy program znajduje się w zaproszeniu.

Bieg odbywa się pod hasłem „Bieg na 100!” i ma na celu upowszechnianie biegania na terenach leśnych oraz integrację służb mundurowych w kontekście historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizowany jest jako jedna z inicjatyw leśników w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dystans biegu to ok. 8 km. Bieg rozpoczyna się o godz. 12:30. Dla zwycięzców w danych kategoriach biegowych (3 pierwsze miejsca dla mężczyzn i 3 pierwsze miejsca dla kobiet) Nadleśnictwo Przysucha ufundowało nagrody rzeczowe - specjalistyczne zegarki sportowe z GPS i pulsometrem - o wartości zróżnicowanej w zależności od osiągniętego miejsca. Przewidziano także puchary, koszulki i medale okolicznościowe. Szczegóły, w tym regulamin biegu dostępny jest w Nadleśnictwie Przysucha oraz na stronie internetowej nadleśnictwa www.przysucha.radom.lasy.gov.pl

Imprezą towarzyszącą będzie „Piknik na 100!” na terenie obiektu turystycznego „Skałki” mający formę otwartego pikniku rodzinnego ze stoiskami promującymi Lasy Państwowe oraz inne instytucje i organizacje, które włączyły się w organizację biegu i pikniku.

Program uroczystości:

10:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Przysusze

11:15 Zbiórka uczestników uroczystości na obiekcie turystycznym „Skałki”

11:30 Występ Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej VOX CORDIUM w Przysusze

12:00 Uroczyste otwarcie, powitanie gości i wystąpienia okolicznościowe

12:30 Rozpoczęcie biegu przełajowego służb mundurowych

12:30 Otwarty piknik rodzinny na obiekcie „Skałki”

- Prezentacje poszczególnych służb mundurowych,

- Wystawa pt. „100-lecie Niepodległości. Przysucha 1918-2018”,

- Strefa zabaw dla dzieci.

13:00 Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego „Canto”

14:00 Ogłoszenie wyników biegu i wręczenie nagród

16:00 Zakończenie uroczystości