Asset Publisher Asset Publisher

Bieg Tropem Wilczym Lasami Starachowickimi

15 sierpnia w wielu miejscach w Polsce, a także poza granicami kraju odbył się Bieg Tropem Wilczym. Trasy przebiegały także przez tereny leśne. Tak było w Nadleśnictwie Starachowice, które włączyło się w organizację przedsięwzięcia. W biegu wzięli udział również leśnicy.

Trasa starachowickiego biegu w przeważającej części została wyznaczona drogami Lasów Starachowickich (leśnictwo Majówka). Nadleśnictwo było jednym z fundatorów nagród, w tym uhonorowano najlepszego leśnika. Po zaciętej walce na finiszu najlepszym okazał się Radosław Kwiatkowski, tuż przed Rafałem Adamczykiem, obydwaj z miejscowego nadleśnictwa.

Relacja z biegu Tropem Wilczym w Nadleśnictwie JędrzejówNadleśnictwo wystawiło także stoisko promocyjno-edukacyjne, cieszące się dużym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszych.
https://tropemwilczym.org
Ideą biegu zapoczątkowanego w 2013 r. przez Fundację Wolność i Demokracja, jest łączenie aktywności fizycznej i pamięci o tych, którzy nawet 20 lat po zakończeniu wojny walczyli za wolność Polski. Podstawowy dystans śladem „Wilków” o długości 1963 m upamiętnia rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Każdy z uczestników biegnie w koszulce z wizerunkiem wybranego Bohatera. Wszyscy otrzymują pamiątkowe medale. W tym roku bieg ze względu na pandemię odbył się nie w tradycyjnym terminie 1 marca, ale 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego.