Asset Publisher Asset Publisher

Bieg w sercu Lasów Cisowskich

Za nami IV edycja Daleszyckiego Crossu o Puchar Nadleśniczego – imprezy biegowej rozgrywanej w sercu Lasów Cisowskich.

Na starcie dwunastokilometrowego IV Daleszyckiego Crossu o Puchar Nadleśniczego stanęło 120 biegaczy, głównie z regionu świętokrzyskiego, choć nie brakło również gości z Warszawy czy Śląska.

Trasa biegu wiodła drogami leśnymi Lasów Cisowskich z kulminacyjnym akcentem w postaci podbiegu na Wysokówkę.

Rywalizacji sportowej sprzyjała doskonała pogoda i malownicza trasa.

Na mecie, jako pierwszy zameldował się Damian Wysocki z Kielc, który na pokonanie dystansu potrzebował 44 minut, na drugim i trzecim miejscu uplasowali się walczący do samej mety: Grzegorz Lejawka z Daleszyc i Michał Salamaga z Kielc.

Najszybszą Panią okazała się Olga Pierzak z Drochowa, która na mecie zameldowała się po 50 minutach, podium kategorii kobiet uzupełniły: Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego i Wioletta Jończyk z Daleszyc.

W ramach rywalizacji o główne trofeum – Puchar Nadleśniczego rozegrano również nieformalne mistrzostwa świętokrzyskich leśników. W tej klasyfikacji zwyciężył: Tomasz Andzela z Nadleśnictwa Łagów, przed Michałem Zdzymirą reprezentującym Nadleśnictwo Kielce i Piotrem Jarosem z Nadleśnictwa Daleszyce.

Uczestnicy chwalili organizację biegu i bardzo atrakcyjną trasę.

Bieg stał się również okazją do rodzinnego pikniku, który zaczął się po zakończeniu biegu – informuje nadleśniczy Tomasz Guz, i dodaje, że kolejna edycja, w przyszłym roku będzie organizowana w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia istnienia Nadleśnictwa Daleszyce.

Nie zabrakło leśnego poczęstunku przy ognisku i konkursów leśnych sprawności. Część biegaczy po biegu udała się na grzybobranie.

Zawody rozgrywane były w ramach ogólnopolskiej kampanii Biegam Bo Lubię Lasy.