Asset Publisher Asset Publisher

Bike orient – aktywnie w lesie

W ostatnią sobotę czerwca, w kolejnej w tym roku – letniej edycji rajdu rowerowego na orientację w terenie - Bike Orient na „Piekielnym Szlaku”, organizatorzy, którymi były stowarzyszenia Bike Orient oraz Imper Active przygotowali trasy na terenie nadleśnictw Barycz oraz Stąporków.

Zawodnicy, podzieleni na trzy grupy – w zależności od stopnia trudności trasy musieli zlokalizować za pomocą mapy, otrzymanej na kilkanaście minut przed startem punkty kontrolne. Rywalizacja polegała na potwierdzeniu jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie. W tym roku trudność tras zwiększyła aura obfitująca w deszcze, które spowodowały spiętrzenie cieków wodnych i tworzenie rozlewisk, stanowiących dodatkową przeszkodę na trasie poszczególnych przejazdów.

Rajd o łącznej długości ponad 200 km podzielony były na wspomniane wcześniej trzy odcinki, posiadające nazwy odpowiadające potrzebie zaangażowania uczestników tj.:

Giga – 120 km, 30 punktów kontrolnych,

Mega – 60 km, 17 punktów kontrolnych,

Fan – 30 km, 12 punktów kontrolnych –dodatkowo dla chodziarzy była to trasa Marszobiegu.

Każdy z uczestników po powrocie otrzymywał okolicznościowy medal, a po wręczeniu nagród i wyróżnień koło łowieckie Orlik z Końskich, zaprosiło uczestników na posiłek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Województwa Świętokrzyskiego, starosta konecki, wójt gminy Smyków, burmistrz miasta Stąporków, Nadleśnictwo Barycz, Nadleśnictwo Stąporków oraz Poznaj Swój Świat - miesięcznik krajoznawczo-turystyczny.