Asset Publisher Asset Publisher

Choinka od leśników na Jasnej Górze

17 grudnia radomscy leśnicy uroczyście przekazali świąteczne drzewko dla Sanktuarium na Jasnej Górze. 16-metrowa jodła z lasów Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski stanęła przed bramami Jasnej Góry i będzie zdobić Jasnogórskie Błonie aż do święta Trzech Króli.

Choinka jest darem leśników z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski i zarazem podziękowaniem za duchowe wsparcie nad leśnikami. Podczas tego uroczystego wydarzenia obecni byli: radomscy leśnicy na czele z Andrzejem Matysiakiem, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz Adamem Podsiało, nadleśniczym Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Podczas przekazania świątecznego drzewka obecny był także Dariusz Bąk, poseł na sejm RP, przeor klasztoru o. Marian Waligóra, który z wykształcenia jest leśnikiem oraz podopieczni Stowarzyszenia Środowiskowego Domu Samopomocy z Ostrowca.

W tym uroczystym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę ojciec przeor poprosił, i to z tego pięknego miejsca, z Jasnej Góry wyszła inicjatywa, żebyśmy spod Świętego Krzyża, z Puszczy Jodłowej przekazali dar leśników, którym jest choinka, żeby oficjalnie rozbłysła – powiedział Adam Podsiadło, nadleśniczy nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

Uroczystość poprzedziła msza św. przed Cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra. Odbyło się także symboliczne udekorowanie świątecznego drzewka na jasnogórskich błoniach.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy ofiarować to wyjątkowe, świąteczne drzewko do Klasztoru na Jasnej Górze.