Asset Publisher Asset Publisher

Cykliści sprzątali … las!

Już po raz drugi Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów przeprowadziło akcję sprzątania okolic terenów leśnych Nadleśnictwa Suchedniów w leśnictwie Michniów. Wspólne z leśnikami akcje mają nie tylko wymiar prośrodowiskowy, ale i edukacyjny.

Wspomniana akcja odbyła się w tym samym miejscu co w roku ubiegłym, głównie przy drodze wojewódzkiej 751. Z przykrością należy stwierdzić, że oczom cyklistów ponownie ukazały się sterty śmieci… kubków, butelek, opakowań… które najprawdopodobniej lądują w przydrożnym rowie wyrzucane z przejeżdżających samochodów.

Rowerzyści zagłębili się także w las michniowski. Tam z ulgą można stwierdzić, że śmieci było znacznie mniej, choć z pewnością to nie powód do dumy dla śmieciarzy, którzy za nic mają dobro lasu zaznaczając w ten sposób swą obecność…

Najgorszym jest, że po bałaganiarzach sprzątają ludzie, którzy do śmiecenia nie przykładają ręki. Ludzie, którzy na co dzień czerpią przyjemność z obcowania z przyrodą poprzez realizację swojej pasji na leśnych ścieżkach i nie tylko.

Zauważyć należy, że na wspomnianych ścieżkach codziennie można spotkać dziesiątki rowerzystów oraz spacerowiczów, co nas niezmiernie cieszy, szczególnie w tak obecnie ciężkich covidowych czasach.

Bardzo dziękujemy Suchedniowskim Cyklistom za inicjatywę, pracę i czas poświęcony dla dobra lasu.

Nadleśnictwo Suchedniów współpracuje z Suchedniowskim Stowarzyszeniem Cyklistów, chętnie wspiera i żywi nadzieję na kolejne edycje wspólnej akcji oraz obiecuje ponownie wyposażyć w worki oraz w prawidłowy sposób pozbyć się zebranych śmieci.

Do zobaczenia w przyszłym roku!