Asset Publisher Asset Publisher

Drzewka świąteczne za oddanie krwi

16 grudnia w Hotelu Gwarek w Staszowie odbyła się kolejna akcja wyjazdowa Kieleckiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, której gospodarzem była Grupa Azoty „Siarkopol” Grzybów. Do akcji włączyło się także Nadleśnictwo Staszów.

W czasie przedświątecznych przygotowań każdy chętny mógł przyjść i oddać to co najcenniejsze – swoją krew. Jedną z niewielu rzeczy, której nie da się wyprodukować i zastąpić syntetycznymi substytutami. Za taki Dar Serca należy się wszystkim Krwiodawcom szacunek i ogromne podziękowania. Nadleśnictwo Staszów bardzo chciało w jakiś wyjątkowy, leśny sposób uhonorować dodatkowo te osoby. Biorąc pod uwagę zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wybór mógł być tylko jeden. Każdy kto zaangażował się w tą akcję dostawał od staszowskich leśników niewielkie drzewko świąteczne w doniczce wraz z gratulacjami i najlepszymi życzeniami.

Odzew ludzi dobrej woli był duży. Zebrano łącznie 13,5 litra krwi. Część z tej krwi pochodziła od pracowników Nadleśnictwa Staszów, którzy również postanowili oddać cząstkę siebie dla innych.

Dla Nadleśnictwa Staszów bycie nawet małą częścią takiej akcji było wielkim zaszczytem. Leśnicy mają nadzieję, że podarowane przez nich drzewka będą ciekawą ozdobą przypominającą w ten świąteczny czas o spełnieniu dobrego uczynku.

Leśnicy liczą, że w przyszłości również uda im się przeprowadzić podobną akcję. Zawsze chętnie biorą udział w podobnych wydarzeniach, które dzięki ofiarnym osobom może przerodzić się w prawdziwy festiwal dobra. Bo dane dobro zawsze wraca.