Asset Publisher Asset Publisher

Ferie z Arką

Ponad 200 dzieci przyjechało 29 stycznia do leśników z Nadleśnictwa Kozienice w odwiedziny. A wszystko to dzięki radomskiemu Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka”, które już od 10 lat organizuje akcję Ferie z Arką.

Tym razem uczestnicy akcji odwiedzili ścieżkę dydaktyczną „Śródborze” położoną przy starym szlaku komunikacyjnym zwanym Królewskim Gościńcem. Tędy właśnie przejeżdżał król Polski Władysław Jagiełło wędrując ze stolicy Polski - Krakowa, do stolicy Litwy – Wilna.

Podczas spaceru uczestnicy wycieczki mieli możliwość posłuchania o zimowym życiu zwierząt. Dowiedzieli się kim są leśni konstruktorzy – bobry oraz obejrzeli ich ślady żerowania przy zbiorniku wodnym na rzece Żała. Nie obyło się również bez zabaw na śniegu, konkursu wiedzy przyrodniczej oraz drobnych upominków – szyszek, które dzieci będą mogły wykorzystać na zajęciach plastycznych.

Doskonała edukacja – tak można powiedzieć o edukacji przyrodniczo-leśnej, poprowadzonej przez leśników z Nadleśnictwa Kozienice. Dzieci ze zdumieniem wsłuchiwały się w leśne opowieści, a zajęcia i konkursy w terenie zaciekawiły nawet najmłodsze dzieci.