Asset Publisher Asset Publisher

Grand Prix Pionek 2015

W niedzielę 19 kwietnia ruszyła kolejna edycja „Grand Prix Pionek”. „Tomalową Drogę” przy Nadleśnictwie Kozienice znów wypełnili miłośnicy biegania.

Organizatorzy biegu: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Nadleśnictwo Kozienice w Pionkach, Urząd Miasta Pionki, MZOiS  Pionki zapewnili uczestnikom biegu doskonałe warunki do startu. Zapisy i podsumowanie wyników przeprowadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.
 
Uczestników zawodów nie wystraszył deszcz i chłód. O godzinie 12.00 wystartowali najmłodsi sportowcy. Pierwsi pobiegli kilkuletni zawodnicy, następnie uczniowie szkół podstawowych, po nich wystartowali gimnazjaliści. W swoich kategoriach zwyciężyli: Adam Szkarłat, Iwo Jurzysta, Daria Kustra, Wiktoria Jaraszek, Mikołaj Glita. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i słodkie upominki. 
 
Bieg główny ruszył o godz. 13.00, wystartowało w nim 34 uczestników. Wyścig tradycyjnie odbył się na 5-kilometrowej trasie, przygotowanej przez Nadleśnictwo Kozienice. Rodziny i przyjaciele uczestników czekali na nich na końcu trasy. Wśród oklasków, kolejni zawodnicy przekraczali linię mety.
 
Wśród kobiet podium zdobyły:
 
1. Iwona Maj 22:50
2. Magdalena Szymańska 23:04
3. Sylwia Sobieszek 23:21
 
W kategorii mężczyzn miejsca na podium zajęli:
 
1. Jakub Gałasiewicz 18:32
2. Emil Rywacki 19:27
3. Radosław Płaza 19:41
 
Dekoracja zwycięzców odbyła się na skraju lasu, tuż przy mecie. Zwycięzcy otrzymali medale i puchary oraz nagrody ufundowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Burmistrza Miasta Pionki i Lasy Państwowe. Leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice zapewnili wszystkim chętnym gorącą herbatę i gorący posiłek.
 
Z najlepszym wynikiem bieg ukończył Jakub Gałasiewicz. Zawodnik startował w Grand Prix Pionek już po raz trzeci. Rok temu zajął 3 miejsce, tym razem zwyciężył. Po przebiegnięciu pierwszych 300 metrów i wyprzedzeniu rywala, zyskał przewagę i biegł samotnie do mety. 
 
Bardzo dobrze biega mi się w Pionkach. Trasa jest bardzo dobra, jej plusem jest to, że prowadzi przez las – chwalił leśną trasę Jakub Gałasiewicz
 
Ubiegłoroczna edycja „Grand Prix Pionek, wiązała się z pożegnaniem inicjatora biegów po Puszczy Kozienickiej, księdza Piotra Popisa. Posługujący do niedawna w parafii pw. św. Barbary w Pionkach, niebawem udaje się na misje. Ksiądz Popis, podczas zeszłorocznego biegu mikołajkowego, podsumowującego sezon, wyraził głęboką nadzieję, że tradycja biegów „Tomalową Drogą" będzie realizowana w kolejnych latach. Ten rok pokazuje, że życzenie pomysłodawcy biegów jest realizowane. Bieg z 19 kwietnia rozpoczął kolejny sezon „Grnad Prix Pionek". Miłośnicy biegania po Puszczy Kozienickiej spotkają się w tym roku jeszcze na trzech wyścigach: 23 maja, 11 października oraz 29 listopada.