Asset Publisher Asset Publisher

Grand Prix Pionek na 135-lecie RDLP

W sobotę 23 maja odbyła się kolejna edycja „Grand Prix Pionek". Był to bieg dedykowany jubileuszowi 135-lecia RDLP w Radomiu. Z tej okazji trasą finiszu była ulica Partyzantów przy siedzibie nadleśnictwa. Było też „niezapominajkowo" – zwycięzcy otrzymali od RDLP w Radomiu koszulki z logo jubileuszu i Święta Niezapominajki.

O godzinie 13.00 wystartowali najmłodsi sportowcy. Pierwsi pobiegli kilkuletni zawodnicy, następnie uczniowie szkół podstawowych, po nich wystartowali gimnazjaliści. Wygrali: najmłodsza w stawce 5-letnia Alicja Bielas oraz Cezary Weronowicz, Patrycja Szumielewicz, Filip Szumielewicz i Jan Nowocień. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i słodkie upominki oraz koszulki od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu z logo jubileuszu 135-lecia w niezapominajkowym kolorze.

Bieg główny ruszył o godz. 14.00, wystartowało w nim 36 uczestników. Wyścig odbył się na 5,5 kilometrowej trasie, przygotowanej przez Nadleśnictwo Kozienice. Trasa była nieco dłuższa niż zazwyczaj. Została zmodyfikowana tak, aby podkreślić jubileusz 135-lecia radomskiej dyrekcji. Tradycyjnie wyznaczono ją „Tomalową Drogą", a finisz miał miejsc na ulicy Partyzantów w Pionkach, meta znajdowała się przy biurze nadleśnictwa. Bieg wygrali znani z poprzednich edycji: Michał Jagieło z Lubieni (18:00) i Ewelina Płatos z Radomia (21:33). Biegaczom – także, jako uczestnik, towarzyszył inicjator biegowego Grand Prix Pionek – ksiądz Piotr Popis, który za kilkanaście tygodni wyjeżdża na misje do Afryki.

„Długi fajny finisz ulicą. Do 2,5 km biegliśmy w pięciu, po nawrocie uciekłem i do końca udało się utrzymać przewagę" – powiedział Michał Jagieło

Rodziny i przyjaciele uczestników czekali na nich na końcu trasy. Wśród oklasków, kolejni zawodnicy przekraczali linię mety.

Dekoracja zwycięzców odbyła się przy biurze nadleśnictwa. Zwycięzcy otrzymali medale i puchary oraz nagrody ufundowane przez Lasy Państwowe, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Burmistrza Miasta Pionki. Wygrani otrzymali także pamiątkowe koszulki od RDLP w Radomiu oraz albumy fotograficzne. Z okazji zbliżającego się Święta Polskiej Niezapominajki, podopieczni WTZ wykonali dla uczestników biegu pierniki w kształcie koła z kwiatem niezapominajki. Leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice zapewnili wszystkim chętnym gorący posiłek w leśnej scenerii.

Organizatorzy biegu to: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Nadleśnictwo Kozienice w Pionkach, Urząd Miasta Pionki, MZOiS Pionki. Zapisy i podsumowanie wyników przeprowadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

Miłośnicy biegania po Puszczy Kozienickiej spotkają się w tym roku jeszcze na dwóch wyścigach: 11 października oraz 29 listopada.