Asset Publisher Asset Publisher

Jazda z Miasta! przez Puszczę Kozienicką

Trzecia w tym roku Jazda z Miasta! za nami. 40 rowerzystów przejechało trasę z parkingu leśnego w Kozłowie na szkółkę leśną Przejazd. Tym razem organizację imprezy wsparło Nadleśnictwo Kozienice.

Jazda z Miasta! to cykl bezpłatnych niedzielnych wycieczek rowerowych dla mieszkańców Radomia i okolic organizowanych przez Salon Rowerowy „Rodex", Bezpłatny Tygodnik „7 Dni" i Bractwo Rowerowe przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu i nadleśnictw tworzących Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Kozienicka": Radom, Kozienice i Zwoleń. Celem Jazdy z Miasta! jest promocja zdrowego trybu życia i pokazanie uroków okolic Radomia, szczególnie Puszczy Kozienickiej.

Minionej niedzieli trasę wyznaczoną w Puszczy Kozienickiej – od parkingu leśnego w Kozłowie do szkółki leśnej Przejazd przejechało 40 rowerzystów. Finał miał miejsce przy ognisku na miejscu postoju przy szkółce. Wycieczka była tym razem dość łatwa technicznie, choć było gorąco. Uczestnicy pokonali dystans ok. 60 km w obie strony.

Zapraszamy na kolejne wycieczki: 20 września spotykamy się przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach, a 18 października w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego wchodzącym w skład Nadleśnictwa Radom.