Asset Publisher Asset Publisher

Jesienny bieg Grand Prix Pionek 2015

W niedzielę 29 listopada zakończyła się tegoroczna edycja „Grand Prix Pionek". Było to ostatnie spotkanie z cyklu czterech w tym roku. „Tomalową Drogę" przy Nadleśnictwie Kozienice znów wypełnili miłośnicy biegania.

Organizatorzy biegu: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Nadleśnictwo Kozienice, Urząd Miasta Pionki, MZOiS Pionki zapewnili uczestnikom doskonałe warunki do startu. Zapisy i podsumowanie wyników przeprowadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Uczestników zawodów nie wystraszył chłód. O godzinie 12 wystartowali najmłodsi sportowcy. Jako pierwsza pobiegła para najmłodszych uczestników, następnie uczniowie szkół podstawowych, po nich wystartowali gimnazjaliści. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i słodkie upominki.

Biegi wygrywali: Miłosz Maj, Antek Rusak, Natalia Smolarczyk, Bartosz Łodygowski i Paweł Kustra.

Bieg główny ruszył o godz. 13, wystartowało w nim 40 uczestników. Wyścig tradycyjnie odbył się na 5-kilometrowej trasie, przygotowanej przez Nadleśnictwo Kozienice. Rodziny i przyjaciele uczestników czekali na nich na końcu trasy. Wśród oklasków, kolejni zawodnicy przekraczali linię mety.

Wśród kobiet podium zdobyły:
1.    Ewelina Płatos (Radom)       20 minut 21 sekund,
2.    Anna Michalska (Pionki)      20 minut 36 sekund,
3.    Agata Grabiec- Cyfka (Zwoleń)    21 minut 46 sekund.

W kategorii mężczyzn miejsca na podium zajęli:
1.    Michał Żurawski (Piaseczno)     16 minut 47 sekund,
2.    Michał Jagieło (Lubienia)         17 minut 24 sekund,
3.    Jakub Gołasiewicz (Radom)    17 minut 31 sekund.

Zwycięzców organizatorzy udekorowali bezpośrednio po biegu. Otrzymali oni medale i puchary oraz nagrody ufundowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Burmistrza Miasta Pionki i Lasy Państwowe. Leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice zapewnili wszystkim chętnym gorącą herbatę, kiełbaski z ogniska i pyszny bigos myśliwski.

Z najlepszym wynikiem bieg ukończył Michał Żurawski. Zawodnikowi dopingowała rodzina. Dwoje pociech weszło z Tatą na podium.