Asset Publisher Asset Publisher

Leśne ferie z Nadleśnictwem Marcule

Ponad 200 dzieci przyjechało wczoraj do Nadleśnictwo Marcule w odwiedziny. Wszystko to dzięki radomskiemu Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka”, które już od 10 lat organizuje akcję Ferie z Arką we współpracy z Lasami Państwowymi

Podczas zajęć odbył się spacer po arboretum – ogrodzie dendrologicznym. Dzieci poznawały także drzewa i krzewy uprawiane tu w celach naukowych i edukacyjnych. Jednak najwięcej emocji wzbudziła zagroda edukacyjna „Nasze zwierzęta”. Leśnicy przygotowali także zajęcia edukacyjne w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej w tym pogadankę jak las jest ważny w życiu każdego człowieka, jego wpływ na klimat, gospodarkę i kulturę.

Z takiej formy spędzenia wolnego czasu skorzystało około 200 osób: dzieci, wolontariusze, a także opiekunowie. Dzień spędzony w Centrum Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Marcule był jednym z wielu atrakcji jakie przygotowało Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka dla najmłodszych uczestników ferii, a wśród nich m.in. rozgrywki sportowe, wizyty w kinie czy wspólne zabawy.

Mamy nadzieję, że dzieci miło będą wspominać dzień spędzony z leśnikami, a ciekawostkami o leśnym życiu wśród drzew podzielą się z rodziną i rówieśnikami.